23 lutego 2024

Jak wybrać poduszkę idealną? – na co zwrócić uwagę? Zdrowy, komfortowy sen ma wpływ na nasze samopoczucie. Wybór odpowiedniej, dopasowanej do ulubionej pozycji spania, poduszki może znacząco wpłynąć na lepsze funkcjonowanie przez cały dzień. Jeśli zatem kompletujemy wyposażenie sypialni należy zwrócić uwagę na jej walory zdrowotne.

Jak wybrać poduszkę idealną?

Niestety, nie każda poduszka będzie odpowiednia dla każdego klienta. Na sklepowych półkach można znaleźć wiele różnych produktów różniących się m. in. wielkością, twardością, kształtem. To znacznie utrudnia wybór. Na co zatem należy zwrócić uwagę przed zakupem? Jak wybrać tą idealną?

Jaka powinna być twardość poduszki?

Nadrzędną zasadą jest, aby twardość poduszki i materaca była podobna. Miękki materac i twarda poduszka negatywnie wpłynie na nienaturalnie wysokie ułożenie ciała, a w konsekwencji może powodować ból w okolicy lędźwiowej kręgosłupa. Odwrotna sytuacja może wpływać na znaczące odchylenie głowy w tył i wywołać dyskomfort w okolicy odcinka szyjnego.

Wybór twardości poduszki będzie także uzależniony od ulubionej pozycji snu. Jeśli preferujemy spanie na plecach, to najkorzystniejszym wyborem będzie poduszka twarda, która zapewni odpowiednie podparcie dla głowy i karku. Jeśli ulubioną pozycją jest pozycja na brzuchu powinniśmy wybrać poduszkę miękką i niską. Gdy lubimy spać na boku zalecane jest wybrać poduszkę średniej twardości. Pozwala to wypełnić wolną przestrzeń pomiędzy szyją a materacem i odciążyć odcinek szyjny kręgosłupa. Ale co w sytuacji kiedy często zmieniamy pozycję w nocy? Na jaki produkt się zdecydować? W takiej sytuacji polecamy poduszki z możliwością regulacji twardości i wysokości. Posiadają one wygodny zamek, dzięki któremu można swobodnie dopasować te parametry do indywidualnych potrzeb.

Jaka powinna być wysokość poduszki?

Optymalna wysokość poduszki również jest kwestią indywidualną i zależy przede wszystkich od budowy ciała. W związku z tym wybór odpowiedniej poduszki nie może być kwestią przypadku. Wybierając poduszkę warto przetestować ją już w sklepie i sprawdzić, czy kręgosłup układa się w linii prostej.

Rodzaj wypełnienia poduszki

Na rynku można znaleźć produkty o wsadzie naturalnym lub syntetycznym. Poduszki naturalne są wypełnione pierzem gęsim lub kaczym. Są one chętnie wybierane przez osoby ceniące ekologię, ponieważ ich produkcja nie zanieczyszcza środowiska. Należy jednak pamiętać, że ze względu na czynniki uczulające nie jest ona polecana dla alergików. Poduszki z wypełnieniem syntetycznym takim jak np. poliester lub silikon można prać w pralce co znacząco pomaga na utrzymanie ich w czystości co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo ich użytkowania.

Materiał, z jakiego wykonana jest poszewka

Paradoksalnie, poszycie poduszki również ma znaczenie. Musi ono gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza, aby skóra nie pociła się, ani nie przegrzewała. Na rynku można znaleźć poszewki bawełniane, z mikrofibry, pikowane oraz inne. Przed zakupem zwróćmy zatem uwagę, czy wybrana przez nas poszewka nie gryzie, ani nie powoduje dyskomfortu Zaleca się, aby wybierając idealny produkt poświęcić na to trochę czasu. Może to przynieść korzyści w długiej perspektywie, ponieważ idealnie dobrana poduszka może pomóc pozbyć się bólów głowy, sztywności karku oraz pleców. Zatem, drogi kliencie, do dzieła. Zobacz także Poszewki hotelowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *